restauracja włoska Bianca Kraków

By

Grudzień 11, 2014kulinariaNo comments

Smaczna włoska restauracja – menu i wino

Włoskie restauracje to w większości polskich miast najbardziej popularny rodzaj restauracji. Lubimy włoskie jedzenie gdyż jest smaczne, treściwe oraz ceszy oko. Oczywiście najczęściej decydujemy się na pizzę. Mocniej zaznajomieni z kuchnią włoską goście próbują mniej znane dania obiadowe – tortellini, gnocchi czy włoskie zupy minestrone.
Rozglądając się za dobrą włoską restauracją należy zwrócić uwagę na kilka elementów: czy miejsce stosuje włoskie produkty, czy w menu znajdują się również mniej typowe dania, czy lista win, oferuje typowo włoskie trunki. Włoskie potrawy to duża różnorodność i potrawy z wielu części Włoch. W najlepszej restauracji znajdziemy naturalny klimat Włoch.

Włoska kuchnia nie jest trudna, ale to nie znaczy, że jest mniej smaczna Z czystym sumieniem można uznać, że jest to jedna z najsmaczniejszych kuchni europejskich .

Aromatyczne wino włoskie

Jakakolwiek restauracja włoska, która pretenduje do tytułu bycia eleganckim punktem na kulinarnej mapie regionu, nie może zaniedbywać trunków. Obiad w charakterze włoskim koniecznie musi obejmować też wino. Lampka alkoholu to we Włoszech norma. Italian Cuisine in Krakow Klasyczne wina z Włoch to zdecydowanie toskańskie chianti, kalabryjskie lamezia a także monti z Sardynii. Włoska restauracja – jeśli naprawdę ma być postrzegana jako faktycznie włoska, powinna mieć szeroką kartę win.

Regionalna kuchnia włoska

Mając ochotę zrozumieć indywidualność włoskiego gotowania bez wahania trzeba wybrać się do restauracji, która potrafi podać nie tylko makaron i pizzę.
Zobacz film

Leave a Reply