Dobra restauracja włoska w Krakowie

By

Listopad 18, 2014kulinariaNo comments

Smaczna restauracja z włoskim jedzeniem
Masz ochotę dobrze zjeść? Pośród wielu wariantów, które oferuje europejska sztuka kulinarna na atencję zasługuje kuchnia włoska. Z jakiego powodu? Otóż z tego powodu, że kuchnia włoska to kalejdoskop smaków, kolorów i duża porcja składników odżywczych.

Tradycyjne włoskie smaki

Polakom kuchnia włoska, kojarzy się przede wszystkim z makaronem i pizzą oraz ewentualnie z winem. Podczas gdy włoskie dania to też takie smakołyki jak dojrzałe sery czy świeże warzywa.

Popularne dania włoskie

Pasty są bazą włoskiej kuchni. We Włoszech przyrządza się pasty w dziesiątkach rodzajów. W zasadzie trudno wymyśleć składniki których nie można dodać do tej potrawy. zobacz o restauracji Owoce morza, różne rodzaje mięs, np. wieprzowe czy dziczyzna i przeróżne przyprawy, sprawiają, że pasty nie są w stanie się przejeść.

Kolejną charaterystyczną potrawą jest pizza. Wbrew pozorom nie pochodzi ona z Włoch tylko ze starożytnej Grecji. Kojarzona jest jednakże jako włoska potrawa. Prawidłowo przyrządzona pizza włoska powinna mieć cienkie ciasto i niezbyt duża ilość składników. Najpopularniejsza jej wersja to margharita z mozarellą. Prawdziwie włoska pizza to rozkosz podniebienia, ale niestety bomba kaloryczna. Uważaj na nią, jeśli chcesz być szczupły.

Włoskie potrawy to coś więcej niż tylko pizza i makaron. To też lasagne, gnocchi, ravioli i szeroki wybór deserów – takich jak granita czy zabaglione. Odwiedzając włoską restaurację nie można nie skosztować wina czy dojrzałych serów- ricotty, mozarelli oraz grana padano.
Zobacz film

Leave a Reply